PROJEKT „mPotęga” – „Matematyczne biuro detektywistyczne”

Ulubiony projekt piątoklasistów – mPotęga – dobiegł końca. Zgodnie z harmonogramem, podsumowaniem tych działań był wieczorny turniej gier i zabaw. Matematyczne potyczki miały świąteczny charakter, co nie znaczy, że były łatwiejsze. Uczestnicy rozwiązywali zadania składające się na matematyczny Escape room.

Rozgrzewkę stanowiły zabawy typu „I spy” i Sudoku. Potem uczniowie obliczali odległość z Kielc do Rovaniemi w Finlandii, gdzie mieszka Mikołaj. Porównywali długości tras i czas ich pokonywania. Dokonywali również wielu obliczeń związanych z organizacją świątecznego posiłku na podstawie wykreowanych do tego celu paragonów. Niektóre z zadań ukryte były w różnych zakamarkach naszej szkoły (bardzo przydatne okazały się latarki). Za bezbłędne wykonanie wybranych zadań, uczniowie otrzymywali liczby stanowiące kod otwierający sejf z nagrodami. W skład najlepszego zespołu, który najszybciej poradził sobie z zadaniami i wygrał główną nagrodę w postaci kart upominkowych, weszły: Maria Szymczyk, Maria Kołomyja i Zofia Szałach..

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku
Turniej dostarczył uczestnikom wielu emocji, ale również satysfakcji. Najlepsi i najaktywniejsi uczestnicy całego projektu otrzymają ciekawe upominki i nagrody ufundowane przez organizatora projektu  – Fundację mBanku.